Formula 1: Mercedesu dupla pobeda u Sočiju, kontroverze u Ferariju

Velika nagrada Rusije

Hamilton
1.24KPregleda

Britanski vozač i petostruki šampion Formule 1, Luis Hamilton, stigao je do devete pobede u sezoni i 82. u karijeri! On je na stazi Soči Autodrom osvojio Veliku nagradu Rusije. Drugi je na cilj došao njegov timski kolega Valteri Botas, dok je treći bio vozač Ferarija Šarl Lekler.

Hamilton

Hamiltonu je pripao i najbrži krug i sada je veoma blizu šestoj tituli prvaka. Hamilton sada ima 72 boda prednosti u generalnom plasmanu na pet trka do kraja šampionata, pa bi vrlo brzo pitanje šampiona F1 moglo da bude odlučeno. Takođe, bio je to četvrti put da Hamilton slavi u Sočiju.

Na četvrtom mestu bio je Maks Ferstapen iz Red Bula, a njegov timski kolega Aleksander Albon završio je trku na petom mestu. Karlos Sains iz Meklarena bio je šesti, Serhio Peres iz Rejsing Pointa sedmi, a Lando Noris iz Melarena sedmi. Top 10 kompletirali su još Kevin Magnusen iz Has F1 tima i vozač Renoa Niko Hulkenberg.

Sebastijan Fetel je dobio instrukciju da prepusti poziciju Lekleru i u prvih petnaestak krugova vodila se velika polemika o tome jer Fetel to nije želeo da učini. Nemac nije završio trku, pošto mu je otkazao MGU-K.

To se dešavalo dok je Mercedes vozio na starim gumama, a po signalu virtuelnog vozila su vozači Mercedesa otišli jedan za drugim na promenu pneumatika. Na taj način Ferari nije napravio značajnu prednost u tom periodu, pa je splet okolnosti doveo do toga da Mercedesi budu u vođstvu.

Bila je to šesta Velika nagrada Rusije i na svih šest su slavili vozači Mercedesa. Na taj način je završena serija od tri trke u kojima je slavio Ferari.

Hamilton je sada prvi u generalnom plasmanu sa 322 boda, dok Botas ima 249. Za njima slede Lekler sa 215 i Maks Ferstapen sa 212 poena.

Izvor: Sport Klub