Vesti

Andrea Doviciozo slavio je na Velikoj nagradi Valensije

Reli

904Pregleda

Andrea Dovizioso je na stazi „Rikardo Tormo“ upisao četvrtu pobedu ove sezone, a 21. u karijeri, pošto se najbolje snašao u izuzetno teškim uslovima, u trci koja je vožena u dva dela.

Drugo mesto zauzeo je Aleks Rins na Suzukiju, dok je Pol Espargaro upisao prvi podijum za KTM osvojivši treće mesto.

Velika nagrada Valensija je zbog kiše vožena iz dva dela, zbog čega je pružila mnogo uzbuđenja. Prvi deo je protekao u znaku Rinsa, koji je vodio od starta do nekoliko trenutaka pre prekida, kada su se ispred njega našli Doviciozo i Valentino Rosi na Jamahi. Do tada, sa staze su, između ostalih, izleteli Mark Markes, drugi vozač Jamahe Maverik Vinjales, obojica vozača Pramak Dukatija Džek Miler i Danilo Petruči, kao i Andrea Janone na Suzukiju.

Kada je trka nastavljena, Rins, Doviciozo i Rosi su nastavili svoju borbu, a u njoj se vozač Dukatija najbolje pokazao. „Doktor je pratio svog sunarodnika, ali je izleteo sa staze šest krugova pre kraja, što je Rins oberučke prihvatio, isto kao i Espargaro, koji je tokom prvog dela imao dva izletanja. Vozač KTM-a je imao najbolju trku u kraljevskoj klasi, tokom koje je vodio sjajne borbe, među kojima se izdvajaju one sa Markesom i njegovim timskim kolegom Danijem Pedrosom.

Četvrto mesto na poslednjoj trci sezone zauzeo je test vozač Dukatija Mikele Piro, ispred Pedrose, koji je petom pozicijom završio karijeru u kraljevskoj klasi. Šesti je bio vozač LCR Honde Takaki Nakagami, ispred Žoana Zarka na Jamahi ekipe Teh 3 i Bredlija Smita, koji je vozio poslednju trku za KTM. Najbolju desetoricu kompletirali su Štefan Bradl, koji je menjao povređenog Kala Kračloa, i Hafiz Šarin iz Jamahe Teh 3. Rosi je na kraju kroz cilj prošao kao 13.

Posle drugog odustajanja ove sezone, a četvrte trke na kojoj nije osvojio bodove, Markes je šampionat završio sa 321 bodom, ispred Dovicioza sa 245 i Rosija sa 198.

Naredni Moto GP šampionat startuje Velikom nagradom Katara na stazi Losail 10. marta.

Izvor: sportklub.rs