Aktivisti tvrde da VW u Kini koristi prisilan rad, šefovi demantuju
Kako izveštava Rojters, Volkswagen u Kini se prošli utorak suočio sa salvom kritika od strane aktivista nakon što je VW direktor za Kinu Ralf Brandstaetter rekao da nije video znake logora i prinudnog rada tokom posete fabrici ovog proizvođača automobila u Sinđangu (Xinjiang).
Sa ovim se ne slažu aktivisti i međunarodna grupa poslanika tvrdeći da je verifikacija radnih standarda u regionu nemoguća.
Grupe za ljudska prava su dokumentovale kršenja ljudskih prava u Sinđangu od 2000-ih, uključujući masovni prisilni rad u logorima za koje su UN rekli da bi mogli predstavljati zločine protiv čovečnosti. Kina je negirala bilo kakve zloupotrebe u Sinđangu.
„Mogu razgovarati sa ljudima i donositi svoje zaključke. Mogu da pokušam da proverim činjenice, i to sam uradio. Nisam našao nikakve kontradikcije“, rekao je Ralf Brandstaetter šef VW za Kinu i dodao da mu je to bila prva poseta, ali ne i poslednja.
Na ovu izjavu, Luk de Pulford iz Interparlamentarne alijanse o Kini, iz trideset demokratskih zemalja uključujući Britaniju, Nemačku i Sjedinjene Države odgovara da organizacije za ljudska prava smatraju da se radni standardi ne mogu verifikovati u regionu jer pripadnici ujgurske manjine ne mogu slobodno da govore bez straha za svoju bezbednost, prenosi Rojters.
Možda je sada i malo jasnije, kako se elegantno dolazi do rekordnih profita!
1 Komentar
Comments are closed.
Pa nije ovo kineski već njemačko izum 工作让你自由