Vrele gume

Forum internet izdanja časopisa za automobilizam, motociklizam i nautiku
Danas je Pet, 25. 7 2014. 13:17

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]

Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća
Autoru Poruka
 Tema posta: Provera VIN broja
PostPoslato: Pet, 07. 10 2011. 14:39 
Forum Member

Pridružio se: Pon, 20. 7 2009. 13:09
Pozdrav

Drugar kupuje auto, pa me je zamolio za pomoc, u pitanju je passat B6 1.9TDI 2006 godiste. Presao 122-124 000km (ne mogu da se sjetim tacne km).
Problem je sto vlasnik autoplaca ne da da se auto vozi u ovl servis, tj oni mogu da dodju na plac, ali auto se moze izvesti sa placa dok kad se kupi!
Od drugara drug je kupio kod njega auto i sve je ok, kilometraza je bila prava, a tog vlasnika placa inace bije dobar glas da je skroz korektan!
Ipak drugar hoce da provjeri da li je OK kilometraza, jer je to nesto malo za to godiste, s obzirom da je iz Nemacke dovezen!
Ja sam zvao (a i on) ovlasceni servis, i rekli su da ne mogu bez saglasnosti vlasnika vozila da daju takve informacije!

Moja molba je,
jel ima neko nekog koji radi u ovlascenom servisu VW da provjeri vin broj, znaci samo kilometraza, i nista vise?!
VIN broj je: WVWZZZ3CZ7P094279

[smilie=party0005.gif] [smilie=party0005.gif]

P.S. Nadam se da nisam prekrsio nikakvo pravilo davajuci VIN broj ;)

Vrh

Tema posta: Re: Provera VIN broja
PostPoslato: Pet, 07. 10 2011. 15:19 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 24. 1 2006. 15:54
Kakva bezveznarija ne dati auto na test voznju. Mora da ga bije jako dobar glas kada mu tako kupuju kola. Pogledaj ovde, malo ce ti pomoci. http://www.it2.evaluand.com/downloads/VW1991-2006VIN.pdf idi na poslednju stranu. Koliko vidim, taj pasat je 94279-ti komad tog modela po redu.

Life is funny, skies are sunny
Bees make honey, who needs money

Vrh

PostPoslato: Sub, 08. 10 2011. 14:08 
Forum Member

Jbg...
Hvala...

ovo sam gledao, ali mi nista ne znaci jer mi ne kaze koja je kilometraza :D

Vrh

PostPoslato: Sub, 08. 10 2011. 14:12 
Forum Member
Korisnikov avatar

Iz vin broja ces tesko iscitati kilometrazu. To mozes samo i jedino u ovlascenom servisu koji ima pristup bazi podataka u kojoj pise istorija odrzavanja, koja nije upisana u VIN-u nego je samo vezana za njega.

Vrh

PostPoslato: Sub, 08. 10 2011. 15:46 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Uto, 11. 7 2006. 13:13
U ovlasceni servis moras sa VIN-om, al tamo mozes dobiti samo podatke o radjenim servisima. Naravno, samo servisi koji su radjeni u ovlascenim. Ti podaci nekad ne znace mnogo jer mozes da saznas da je poslenji unos mali servis pre 2,5 godine na 1xxkkm...

Vrh

PostPoslato: Sub, 08. 10 2011. 22:13 
Forum Member

Znam, ali i to daje okvirno koliko je km presao, tj ako se u istoriji odrzavanja pokaze da je zadnji servis radjen na 110kkm, a taj servis je radjen prije godinu dana, znaci da je km manje vise tacna! Pomocu te metode se moze kolko tolko utvrditi koliko je zaista presao..

Vrh

PostPoslato: Sub, 08. 10 2011. 22:51 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre, 06. 1 2010. 5:39
Garaža: Fiat Punto Mk2B 1.3 Multijet
Prijatelj radi za Porse Srbija, konkretno Audi.
Poslacu mu ovaj broj
Citiraj:
WVWZZZ3CZ7P094279
pa ce proveriti u ponedeljak na poslu. Ne garantujem da moze za kola iz inostranstva. Meni je proveravao za kola kupljena u Srbiji.

Vrh

PostPoslato: Sub, 08. 10 2011. 22:58 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Čet, 19. 8 2010. 20:07
Garaža: Toyota RAV4 D4D,Suzuki B-King
To ne mora nista da znaci jer ima bolida majstora koji daju pogresne informacije!
Pre neki dan mi bio lik koji je dosao na auto cija je prva registracija 28.10.2008 i posto je poveo i limara da mu potvrdi dali je auto lupan a koji je ustanovio da je sve ok,nazove majstora iz Jagodine da mu po broju sasije kaze kad je radjen zadnji servis. A ja vec vidim prodat auto kad ne lezi vraze....majstor mu rece da je zadnji servis radjen na 127k km u februaru 2009!!!
I lik ladno odvali kako auto ima preko 200k km jer je nemoguce da je auto od onda do sad presao 10k km tj. sad ima 138k km na satu.
A ja ga pitam dali on veruje da je auto mogao za 4 meseca da predje 127k km nasta je on rekao da to vise nije ni bitno jer mu je majstor posavetovao da ne uzima jer je tu nesto sumnjivo!!! :twisted:
Ja posle njegovog odlaska nazovem ovlasceni servis u NS i dobijem informaciju da je na autu radjen servis u novembru 2009 na 64k km stoo znaci da ga je njegov majstor nasankao samo tako jer ce mu verovatno nuditi nesto svoje gde ce da zaradi koji dinar.
Zato majstorima ne treba bas toliko verovati jer sam imao slucaj gde su trojica majstora tvrdila da je auto pred generalnom a auto je ,posto sam dao coveku pare za polugeneralku,presao posle toga jos 80000 km bez ikakvih problema i covek mi je vratio pare posto smo se poznavali. Slupao je taj auto u sendvicu ali je rekao da bi presao jos 100k km sigurno.
Toliko o majstorima!

Vrh

PostPoslato: Sub, 08. 10 2011. 23:02 
Forum Member
Korisnikov avatar

Pridružio se: Sre, 06. 1 2010. 5:39
Garaža: Fiat Punto Mk2B 1.3 Multijet
Ne govorim o majstorima, moj prijatelj je jedan od "direktora" u Audiju, i apsolutno ga ne zanima da nesto mulja. Ako moze da vidi kroz sistem - videce i preneti, ako ne - nikom nista.

Koja god kola da se kupuju, bez obzira na njihovu vrednost, treba biti obazriv. Bolje takav nego lakoveran.

Vrh

PostPoslato: Ned, 09. 10 2011. 3:10 
Forum Member
Korisnikov avatar

Dule 021 je napisao:
Toliko o majstorima!

Ma u pravu si prijatelju, nema sta. :wink: Ja cu verovati prodavcima, uvek i to vezanih ociju, narocito u to da je baba samo nedeljom, vozila do crkve i nazad auto, i pazi sad, samo kada nije padao sneg ni kisa. To sto su paneli razlicitih nijansi je od sunca, sto radi na 3 cilindra je lose gorivo, a dimi plavi dim zbog mesecevih mena. :lol: A to sto je umesto 123 hiljade presao 533, to je vec mnogo manje bitno...sta je za njega po miliona, ma moze on i duplo vise. :lol: Samo jos da mu se dosteluje kanburator. Ljudi, nemojte slucajno nositi na proveru auto pre kupovine, to je sve sigurno ok i kako prodavac kaze, ma bre bolje nego sto prodavac kaze, samo cete potrositi pare na nista. :wink:

Vrh

PostPoslato: Ned, 09. 10 2011. 16:52 
Forum Member
Korisnikov avatar

A sta ako dodjes kod prodavca kojeg bije dobar glas?
Kod prodavca koji ce ti sve posteno reci o automobilu ali koji neces platiti kao kilo slanine nego onoliko koliko se placa dobar auto? Kod coveka kom dolazis u kucu gde zivi sa svojom porodico a ne na neki plac gde me sad vidis a sutra ne?
To treba da se gleda pored automobila i utvrdjivanja njegove kilometraze po broju sasije.
Vecina automobila dolazi iz Italije i nema redovno popunjenu servisnu knjizicu sto automatski znaci da ili nije odrzavan kako treba ili nije odrzavan u ovlascenom servisu pa samim tim se nece ni otkriti u mrezi kad je radjen poslednji servis.
Dali ce to znaciti da cete odustati od automobila koji ne pokazuje nikakve znake umora i koji radi besprekorno ili ce vam jedna servisna knjizica reci kakav je to automobil iako je u losem stanju?
Imate oci i usi i gledajte i slusajte jer samo tako mozete doci do dobrog automobila a ono sto je presudno je vreme koje nema svako.Covek je uzeo ove nedelje od mene auto a trazio je takav samo 6 meseci i eno ga zadovoljan.Danas bili neki drugi za jedan auto i kazu da je to to ali mi nude svoju krsinu koju ja ne bih uzeo ni po kojoj ceni jer treba ga posle prodati dok bi vecina uzela i nasminkala.
Po broju sasije se na izuzetno malom broju automobila moze ustanoviti kilometraza i na mnogo automobila cete videti servisne knjizice koje su pecatirane od strane servisa pre par godina a koliko sad ima km to samo Bog zna i ponekad prodavac jer i preko se krste kola od strane raznoraznih Arapa,Rausa,Kurda,Slovaka,Poljaka,Italijana,Srba i ostalih nacija.

Vrh

PostPoslato: Ned, 09. 10 2011. 16:56 
Forum Member

steva_anya je napisao:
Prijatelj radi za Porse Srbija, konkretno Audi.
Poslacu mu ovaj broj
Citiraj:
WVWZZZ3CZ7P094279
pa ce proveriti u ponedeljak na poslu. Ne garantujem da moze za kola iz inostranstva. Meni je proveravao za kola kupljena u Srbiji.

Stevo hvala puno!
[smilie=party0005.gif] [smilie=party0005.gif]

Vrh

PostPoslato: Ned, 09. 10 2011. 17:25 
Forum Member
Korisnikov avatar

Dule 021 je napisao:
A sta ako dodjes kod prodavca kojeg bije dobar glas?

Po broju sasije se na izuzetno malom broju automobila moze ustanoviti kilometraza i na mnogo automobila cete videti servisne knjizice koje su pecatirane od strane servisa pre par godina a koliko sad ima km to samo Bog zna i ponekad prodavac jer i preko se krste kola od strane raznoraznih Arapa,Rausa,Kurda,Slovaka,Poljaka,Italijana,Srba i ostalih nacija.

Kod prodavca kod koga dolazis u kucu? Ti stvarno mislis da bi postojali auto placevi da se kola kupuju od rodjaka, kumova i prijatelja? Mislim stvarno...Ja licno kada bih kupovao od prijatelja kog poznajem bih samo provozao i pregledao auto i uzeo...ali koliko takvih slucajeva bude - svakako malo.
A proverom VIN-a neces morati da razmisljas koji su Turci, Grci ili ostali pecatirali servisnu knjizicu, nego se podaci izvlace iz centralne baze podataka servisne mreze proizvodjaca, sto moze a ne mora imati poklapanje sa servisnom knjizicom. Ali je svakako mnogo teze ili skoro nemoguce tek tako upisati fals podatke o servisiranju u ovlascenim servisima u bazu podataka. Ja sam licno bio sa drugarom kada je nosio Audi na proveru, tacno je sve izlistano, kada je i gde kupljen auto, kada i gde su radjeni servisi...

Vrh

PostPoslato: Ned, 09. 10 2011. 20:16 
Forum Member
Korisnikov avatar

Ali sta ako nema biografije automobila za kog je dat VIN broj? To ja pitam. :D
Tj. mozda je i ima ali je zadnji servis radjen pre tri godine a auto je 2002 i sta onda?
Kod vecine automobila ce se taj scenario odigrati jer dok sam radio na placu znalo se da je Renault umrezen i pre kupovine se uzimo VIN broj i proveravalo kad je zadnji servis radjen i ako se desavalo ovo sto pricam kilometraza je mogla da ide dole bez problema a proveriti se ne moze.
Majstor je mom kupcu dao pogresan podatak a iz kog razloga ne znam i to je bilo dovoljno kupcu da odustane a ja imam redovno pecatiranu servisnu sa originalnim pecatima koja ga nije interesovala kao ni izgled i sacuvanost auta. Dali je to normalno?
I naglasavam da sam ja posle toga proverio u ovlastenom servisu i da je sve ok kao i u servisnoj knjizici.

Vrh

PostPoslato: Ned, 09. 10 2011. 20:32 
Forum Member
Korisnikov avatar

Mozes da proveris priblizno, ako je do 2007. recimo presao 300 000, a sad ima 313, onda verovatno nesto ne valja, jel? Naravno da ne mozes proveriti tacno, mislim. :roll: A te fore sa pecatiranim servisnima sto trgovci rade ti ipak bolje znas od mene. :wink: :lol:

Vrh

Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 30 Posta ]  Idi na stranicu 1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 1 sat [ DST ]